ZID

datum: 25. 03. 2019 | kategorija: , | avtor: , , ,

Živimo v osrčju Slovenije in smo ponosni na našo bogato preteklost delovnih ljudi, ki so s svojo dejavnostjo nekoč omogočali razvoj tudi ostalim slovenskim krajem. Družbeno ekonomska gibanja in trendi zadnjih desetletij so vzrok, da je kar nekaj naštetih panog ugasnilo, se poslavljajo, ali so skrčene na minimum. Ostali pa so objekti in izrabljena, izmučena krajina. Člani Foto kluba Hrastnik smo doma iz vseh treh zasavskih krajev. Slepi bi bili, če ne bi opazili, kako bogato se šopirijo fotografski motivi naše industrijske dediščine. Zato smo se maja 2005 odločili, da pričnemo s fotografiranjem teh motivov. Od leta 2006 do 2012 smo jih predstavili na petih razstavah in izdali knjigo Zasavska industrijska dediščina s 165 fotografijami 16 avtorjev. Na spletu jih objavljamo le nekaj.

Scroll To Top